Novi kiks Mourinha na klupi Rome: Nogometaši Verone “otkinuli” bod ‘Vučici’ na Olimpicu

Momčad Rome je u okviru 26. kola talijanske Serie A odmjerila snage sa ekipom Verone, a utakmica je završena remijem (2:2).

Verona je na poluvremenu imala prednost od 2:0, no Roma se u nastavku uspjela vratiti i uzeti barem bod iz ovog susreta.

Nakon samo pet minuta igre Baran je pogodio za vodstvo Verone, da bi u 20. minutu Tameze duplirao prednost gostiju. Tako je ostalo do 65. minuta.

Rezervista Volpato je pogodio za ekipu Rome i smanjio prednost rivala, a u 84. minutu još jedan rezervista spašava Rimljane, Bove je izjednačio rezultat.

Kao šlag na tortu stigao je crveni karton za Josea Mourinha u samom finišu, koji je dobio zbog prigovora.

Roma zastupa sedmu poziciju Serie A sa 41 osvojenim bodom, dok Verona ima 37 bodova i na devetom je mjestu lige.