Novi kiks Uniteda na Old Traffordu, Newcastle kao preporođen demonstrirao silu kod Brentforda

Momčad Manchester Uniteda opet je razočarala svoju publiku i remizirala sa ekipom Watforda rezultatom 0:0.

Iako su imali ulogu favorita, ‘Crveni đavoli’ su napravili ono na što smo već svi navikli, a to je još jedno iznenađenje.

Stvoren je veliki broj prilika, posebno u prvih 45 minuta, ali je Watford izdržao pritisak i izvukao ogroman bod u borbi za opstanak. S druge strane, United je u ovoj utakmici izgubio bitna dva boda u borbi za Ligu Prvaka.

Newcastle United u posljednje vrijeme pozitivno iznenađuje i izgleda neprepoznatljivo. Nakon silnih ulaganja Bin Salmana ‘Svrake’ igraju u sjajnoj formi. Danas su pogotcima Joelingtona u 33. i Willocka u 44. minutu trijumfovali kod Brentforda rezultatom 2:0.

Utakmicu je obilježio i Danac Christian Eriksen koji je zaigrao prvi put nakon nesreće, na teren je ušao u 52. minutu.

Newcastle je stigao do 14. pozicije sa 25 bodova i ima odličan niz rezultata, te će naredni susret odigrati sa Brightonom.