Novi kiks Xavijevih izabranika: Sjajna Granada kod kuće ‘ukrala’ bod desetkovanoj Barceloni

Ekipa Barcelone je remizirala sa Granadom u okviru 20. kola španske La Lige, a rezultat je glasio 1:1.

Već u devetom minutu susreta Barcelona je preko Luuka De Jonga došla do vodstva, no gol je poništen nakon odluke VAR-a zbog ofsajd pozicije.

Obje ekipe su imale neke svoje šanse u nastavku prvog poluvremena, ali nije bilo pogodaka i rezultat je ostao 0:0.

U 57. minutu susreta na sjajan centaršut i asistenciju Dani Alvesa, Luuk De Jong je odlično reagovao i proslijedio loptu u mrežu domaćina.

Igrao se 79. minut kada je drugi žuti, odnosno crveni karton dobio mladi Gavi, a ‘Blaugrana’ je u nastavku ostala s igračem manje.

Pred sami finiš utakmice uslijedio je šok za goste. Antonio Puertas se našao na pravom mjestu i u pravom trenutku, te je nakon odbijanca pogodio mrežu Barcelone.

Konačan rezultat glasio je 1:1. Nakon ove utakmice Barcelona se našla na šestoj poziciji La Lige sa 32 boda, dok je Granada 12. sa 24 osvojena boda.