Novi nevjerovatan preokret: Liverpool srušio i Crystal Palace, ‘Redsi’ su novi lideri Premier lige!

Zanimljivu utakmicu danas su odigrali domaći Crystal Palace i Liverpool u okviru 16. kola engleske Premier lige, a tim sa Anfielda na kraju je slavio preokretom i rezultatom 2:1.

Prvih pola sata igre nije nam ponudilo skoro pa nikakva uzbuđenja. No, iznenada je dosuđen penal za domaće, ali je isti nakon konsultacija glavnog suca sa VAR sobom i poništen.

Drugo poluvrijeme nije bilo posebno bolje i sve do 54. minuta nije se dešavalo skoro ništa, a onda Mateta pada u kaznenom prostoru Liverpoola. Nakon pregledanja VAR-a dosuđen je penal za Palace. Upravo Mateta je preuzeo odgovornost i pogodio za 1:0.

Bili su ‘Redsi’ skroz nemoćni sve do 75. minuta kada je napravio glupost i drugi žuti karton, odnosno crveni, zaradio Ayew. Minut kasnije Liverpool stiže do poravnanja. Salah je šutirao i lopta se odbila od jednog igrača domaćeg tima te završila u mreži.

Očekivano su gosti vidjeli svoju priliku sa igračem više, pa su nastavili žestoko da napadaju protivnika. Sve im se isplatilo u kasnom 91. minutu kada je Elliott predivno pogodio za konačnih 2:1.

Liverpool je ovom pobjedom preuzeo lidersku poziciju Premier lige, barem do večeras kada Arsenal gostuje zahuktaloj Aston Villi. S druge strane, Crystal Palace je na 14. poziciji sa 16 bodova.