Novi prvak Španije bez bilo kakvog motiva: Real Sociedad savladao Barcelonu na Nou Campu, Liga prvaka je blizu

Barcelona je u prošlom kolu španske La Lige osigurala titulu prvaka svoje zemlje i može sebi priuštiti poneki poraz do kraja, a prvi je stigao već večeras.

U okviru 35. kola domaćeg prvenstva Real Sociedad je sa 1:2 slavio na Nou Campu. Gosti su već u petom minutu stigli do prednosti. Sorloth je asistirao za Merina koji pogađa za 1:0.

Na drugi pogodak čekalo se do 72. minute, kada je zabio asistent kod prvog pogotka, sjajni Alexander Sorloth. Ipak, Barca je preko Lewandowskog uspjela doći do utješnog pogotka tek u 90. minutu susreta.

Barcelona će tako do kraja sezone igrati rasterećeno i bez pritiska. Titulu prvaka Španije osvojili su ispred svog najvećeg rivala, Real Madrida, sa velikom bodovnom razlikom.

S druge strane, Real Sociedad se ovim trijumfom približio Ligi prvaka. Ima 65 bodova na četvrtom mjestu, pet više od Villarreala i vrlo komfornu situaciju ispred sebe.