NOVI SPEKTAKL ERLINGA HAALANDA: City na pogon čudesnog Norvežanina ‘potopio’ nemoćni Wolverhampton

Manchester City slavio je na svom Etihadu u 21. kolu Premier lige protiv Wolverhamptona rezultatom 3:0 te je tako nakon podužeg vremena konačno zaredao dvije pobjede u prvenstvu.

Prvih 40 minuta prvog dijela proteklo je u totalnoj dominaciji ‘Građana‘ koji ipak nisu uspijevali kreirati neku ozbiljnu šansu. Također, gosti su igrali vrlo grubo pa su u prvih 14 minuta zaradili dva žuta kartona, a javnu opomenu dobio je i menadžer Lopetegui izvan terena.

Ipak, pet minuta prije odlaska na predah City dolazi do zasluženog vodstva na već uobičajeni način. De Bruyne je majstorski uputio centaršut s desne strane, a Haaland perfektno pogodio glavom za 1:0.

Samo devet minuta igre u nastavku bilo je dovoljno da Guardiolini izabranici riješe sve dileme oko pobjednika, ali i da Haaland ostvari već svoj četvrti hat-trick u dresu Cityja.

Prvo je u 49. minuti realizirao kazneni udarac, a pet minuta kasnije golman gostiju je kardinalno pogriješio i dodao Mahrezu koji nesebično upošljava Haalanda, a Norvežanin je staloženo zatresao praznu mrežu.

Gosti do kraja susreta nisu uspijevali zaprijetiti, dok je City zabio još jedan gol koji je na kraju poništen jer je Mahrez bio u nedozvoljenoj poziciji prije nego što je majstorski zatresao protivničku mrežu.

City drži drugu poziciju Premier lige s dva boda manje od lidera Arsenala koji ima čak dva susreta manje, dok je Wolverhampton na nesigurnom 17. mjestu.