Novi trijumf Ten Haga i Manchester Uniteda, West Ham ‘kapitulirao’ na Old Traffordu

Igrači Manchester Uniteda stigli su do novog trijumfa, a danas je u okviru 14. kola engleskog Premiershipa savladan West Ham rezultatom 1:0.

Prvo veće uzbuđenje koje smo vidjeli na susretu bilo je i pogodak. U 38. minutu Rashford je sjajno ispratio centaršut Eriksena i pogodio glavom za, ispostavit će se, konačnih 1:0.

Gosti nisu u mnogo navrata u prvom poluvremenu prijetili golu Davida De Gee, ali se to promijenilo u drugom dijelu igre, posebno 10-ak minuta pred kraj.

U 83. minutu ‘Čekićari’ su bili najkonkretniji, a probao je Zouma čiji udarac sjajno brani španski golman. Momčad Erika ten Haga mogla je do 2:0 tri minuta prije kraja, ali se nakon pokušaja Freda zatresla samo stativa.

Nakon ove pobjede Manchester United je sa 23 boda na petom mjestu Premiershipa, dok je West Ham 13. sa 14 osvojenih bodova.