Novi trofej: Bayern tek u produžecima finala UEFA Superkupa slomio otpor sjajne Seville

Nogometaši Bayern Mnchena osvojili su UEFA Superkup nakon što su večeras na Puškaš Areni u Budimpešti bili bolji od Seville rezultatom 2:1.

Na samom početku utakmice Sevilla je pokazala da će biti sjajan rival za njemačkog predstavnika kada Ocampos pogađa s bijele tačke za vodstvo svog tima.

Nakon primljenog pogotka Bayern je krenuo silovito u napad, a nagrada je stigla je u 34. minuti. Lopta je u šesnaestercu došla do Goretzke koji smireno postiže gol za 1:1, što je bio i rezultat prvog poluvremena.

Do kraja meča obje ekipe su imale po još jednu šansu. Gnabry je bio izblokiran s jedne strane, dok je Neuer sjajno intervenisao nakon udarca En Nesyrija. Ostalo je 1:1 pa su se igrali produžeci.

U produžecima je Bayern ipak pokazao kvalitet više, a trijumf i novi trofej u vitrine ovog slavnog kluba donio je Javi Martinez koji je vjerovatno odigrao posljednju utakmicu u crvenom dresu.