NOVI TROFEJ: Manchester City u sjajnoj utakmici i nakon penala savladao Sevillu te osvojio UEFA Superkup!

Nogometaši Manchester Cityja i Seville večeras su odmjerili snage u okviru UEFA Superkupa, a trijumfovao je prvak Engleske nakon boljeg izvođenja penala rezultatom 5:4 (1:1).

Izabranici Pepa Guardiole su večeras, sasvim očekivano, dominirali i imali posjed. No, Sevilla je bila opasna i odlična iz tranzicije i brzih kontri. Iz jedne takve situacije, u 25. minutu, Acuna je odlično pronašao En-Nesyrija, da bi ovaj fantastično pogodio glavom za 1:0.

U nastavku je španski tim propuštao neke nevjerovatne šanse, dok je kazna stigla u 63. minutu susreta. Tada je na asistenciju Rodrija mladi Palmer zabio, također glavom, za poravnanje i konačnih 1:1.

Po novom pravilu nakon pomenutog rezultata pristupilo se odmah izvođenju penala, a u kojima su bolji bili igrači sa Otoka, te je koban bio promašaj reprezentativca Srbije.

Naime, precizno su penale izvodili Haaland, Alvarez, Kovačić, Grealish i Walker na jednoj strani, dok su na drugoj svoju odgovornost odlično obavili Ocampos, Rafa Mir, Rakitić i Montile. No, odlučujući penal promašio je Nemanja Gudelj.

Tako je prošlosezonski osvajač Lige prvaka pobijedio prošlosezonskog osvajača Evropske lige i na Etihad donio još jedan trofej, onaj od UEFA Superkupa.