Novi udarac za Đokovića: 46. teniser ATP ljestvice šokirao sve i izbacio prvog reketa svijeta sa turnira u Monte Carlu

Srpski teniser Novak Đoković nakon mjesec i pol dana se vratio na teren, te u svom prvom nastupu nakon poraza od Jirija Veselyja doživio novi udarac.

Španac Alejandro Davidovich Fokina kao 46. teniser na ATP ljestvici iznenadio je izbacivši s turnira prvog reketa svijeta. Završilo je 6:3, 6:7, 6:1 nakon gotovo tri sata igre.

Đoković je dosta loše otvorio meč i samo je u prvom setu čak tri puta izgubio svoj servis, dok je samo jednom uspio oduzeti početni udarac protivniku.

Ni nastavak susreta nije dobro krenuo za Novaka. Fokina je odmah na otvaranju drugog seta pobjegao na 0:3 uz jedan oduzet servis. Srbin se vratio u petom gemu, da bi Španac zadao novi udarac u šestom. Đoković je nadu vratio već u sedmom gemu.

Tu nije bio kraj drami jer je Davidovich u devetom gemu po treći put izgubio servis u drugom setu, no već u 10. uzvraća istom mjerom. Drugi set je otišao u tie-break u kojem je nakon grčevite borbe Đoković uspio izboriti onaj odlučujući.

Bio je to tek kratkotrajni trzaj sprskog igrača, s obzirom da je u trećem setu izgubio servis već u prvom gemu, pa onda i u petom, a za kraj i u sedmom gemu.

Alejandro Davidovich Fokina je tako ostvario nevjerovatan podvig i jednu od najzvučnijih pobjeda u svojoj karijeri.