NOVI VELIKI TRIJUMF: Inter preokretom protiv Fiorentine obranio Kup!

Nogometaši Intera obranili su naslov pobjednika Kupa Italije nakon što su u finalu na rimskom Olimpicu pobijedili ekipu Fiorentine rezultatom 2:1.

Fiorentina je povela već u drugoj minuti susreta kada je Nico Gonzalez matirao nemoćnog Samira Handanoviča, ali Inter je ekspresno uspio preokrenuti golovima fantastičnog Lautara Martineza u 29. i 37. minuti i poveo je 2:1.

Viola‘ je u nastavku propustila nekoliko izglednih prilika za poravnanje rezultata, ali do produžetaka nije mogla i trofej je otišao u ruke ekipe Simonea Inzaghija.

Podsjetimo, Inter će imati šansu okruniti sezonu najvećim trofejom u klupskom nogometu, s obzirom na to da 10. juna u Istanbulu igra finale Lige prvaka protiv Manchester Cityja.