NOVI VELIKI USPJEH DALIĆEVE HRVATSKE: Vatreni ‘slomili’ Austriju i plasirali se na Final Four Lige nacija!

Nogometaši Hrvatske pobijedili su u gostima u Beču reprezentaciju Austrije 3:1 u susretu 6. kola A Lige nacija i izborili plasman na Final Four ovog natjecanja.

Vatreni‘ su na fantastičan način otvorili utakmicu i poveli već u 6. minuti kada je Modrić lijepo zabio za 1:0. Međutim, njihova radost trajala je svega 120 sekundi, a prekinuo je Baumgartner koji je glavom poravnao na 1:1.

Nakon toga Austrija je bila puno bolji protivnik i propustila je dvije velike prilike preko Arnautovića i Baumgartnera, ali Hrvatska je imala sreće i u nastavku je naplatila promašaje domaćih.

Dalić je u igru uveo Livaju, a napadač Hajduka je u 69. minuti iskoristio ubačaj Perišića i zabio je glavom za novo vodstvo Hrvatske 2:1. Svega tri minute kasnije Lovren je nakon kornera pobjegao zadnjoj liniji Austrije i postavio je konačnih 3:1.

Hrvatska je večerašnjom pobjedom osigurala prvo mjesto u grupi i plasman na Final Four Lige nacija čiji domaćin će naknadno biti određen. Austrija je, s druge strane, ispala u B Ligu nacija.

U drugoj utakmici ove grupe Danska je pred svojim navijačima pobijedila Francusku 2:0, a strijelci su bili Dolberg u 34. i Skov Olsen u 39. minuti.

Na Final Fouru Lige nacija osim Hrvatske igrat će još i Nizozemska, te Portugal ili Španjolska, odnosno Mađarska ili Italija.