Novo ogromno iznenađenje na Australian Openu: Fenomenalni Korda ispratio Medvedeva kući, Rus apsolutno nemoćan

Ruski teniser Daniil Medvedev oprostio se od nastupa na Australian Openu nakon što je u duelu 3. kola poražen od američkog tenisera Sebastiana Korde sa 3:0, po setovima 7:6, 6:3 i 7:6.

Medvedev je bio jedan od favorita za osvajanje ovogodišnjeg Australian Opena, no legendarni Rus će kući već sada što je svima ogromno iznenađenje.

Prvi set bio je izuzetno uzbudljiv. Korda je stigao do 4:1 i činilo se da će vrlo brzo završiti ovaj dio igre u svoju korist. Ipak, uslijedio je veliki povratak Medvedeva. Došao je do 4:4, a zatim break za breakom na obje strane, da bi se na kraju igrao tie-break u prvom setu. Korda se tu bolje snašao (9:7) i na kraju je nakon sat i pol igre uzeo prvi set sa 7:6.

Amerikanac odlično počinje i drugi set. Odmah u drugom gemu oduzeo je servis Medvedevu i ovog puta ga sigurno sačuvao do samog kraja seta kojeg je dobio rezultatom 6:3. Rus je bio u ozbiljnoj nevolji i zaostatku od dva seta. Očekivao se pad u igri Korde, ali do toga nije došlo i 31. igrač svijeta nastavio je odlično.

Pobjednik trećeg seta ponovo se odlučivao u tie-breaku. Korda je bio uvjerljiv, no iskoristio je tek petu set i meč loptu za 7:6 i plasman u narednu rundu takmičenja. Korda će tako u narednoj rundi igrati protiv 10. igrača svijeta Poljaka Huberta Hurkacza.