Novogodišnja poslastica na Anfieldu: Liverpoolu golijada protiv Newcastlea

Liverpool je pobijedilo Newcastle United rezultatom 4:2 (0:0) na svom Anfieldu u dvoboju 20. kola engleske Premier lige odigranog prvog dana nove godine.

U prvom dijelu mreže su mirovale, premda su dva pogotka poništena nakon intervencije VAR-a, a Salah je promašio penal u 22. minuti.

Strijelci su se iskupili za neiskorištene prilike u prvom poluvremenu, a Salah je doveo Liverpool u prednost u 49. minuti. Isak je poravnao samo pet minuta nakon toga.

Jones u 74. te Gakpo u 78. minuti udvostručili su vodstvo Liverpoola, ali uzvratio je Botman samo tri minute kasnije. Konačnih 4:2 postavio je Salah iz penala u 86. minuti.

Liverpool je na liderskoj poziciji Premier lige sa 45 bodova, dok je Newcastle deveti sa 29.