Novogodišnje iznenađenje na Etihadu: Everton osvojio veliki bod protiv Manchester Cityja

Nogometaši Manchester Cityja i Evertona remizirali su na Etihadu u okviru 18. kola engleskog Premiershipa rezultatom 1:1.

City je, po tradiciji, krenuo u žestoke napade koji su shodno tome doveli do zasluženog vodstvad domaćina u 24. minuti.

Riyad Mahrez je dobro prošao po desnoj strani i potom uposlio Haalanda koji ponovo pogađa mrežu i nastavlja svoj impresivni golgeterski niz.

U nastavku meča Everton pokazuje znakove života iako su posjed u potpunosti prepustili domaćinu.

Iz kontra napada u 64. minuti preko fantastičnog Grayja i njegovog senzacionalnog gola ‘Karamele’ dolaze do izjednačenja i konačnog rezultata utakmice.

City je sada na drugom mjestu Premiershipa, sa četiri boda manje od lIdera Arsenala. No, ‘Topnici’ imaju i utakmicu manje, dok je Everton na 16. poziciji.

U ostalim utakmicama, Fulham je nadigrao Southamtpon rezultatom 2:1. Newcastle United je remizirao sa Leedsom 0:0, dok je Crystal Palace pobijedio Borunemouth na gostovanju rezultatom 2:1.