Nuggetsi pregazili poljuljane Spurse, Popovich isključen!

San Antonio Spursi su doživjeli poraz od Denver Nuggetsa rezultatom 113:85, a njihov trener Gregg Popovich je isključen nakon samo 63 sekunde.

Popovich je pored terena “izdržao” samo minut jer je isključen zbog prigovora i verbalnog sukoba sa sudijama. Bio je to drugi put u tri utakmice da je legendarni trener isključen. Također, dobio je najbrže isključenje još od 2012. godine kada su sudije isključile nekadašnjeg trenera Washingtona Flipa Saundersa poslije minutu i 46 sekundi, što znači da je legendarni Pop rekorder.

Denver je bio bolji od San Antonija tokom cijele utakmice, prvu četvrtinu su Nuggetsi dobili rezultatom 28:24, a na poluvremenu su imali prednost 61:43. Utakmicu su završili pobjedom rezultatom 113:85. Do trijlumfa su Denver predvodili Nikola Jokić s 20 te Monte Morris i Malik Beasley sa po 19 poena.