Nunez apsolutni heroj Liverpoola protiv Foresta, Tottenham stigao do bitne pobjede u tvrdom derbiju

Nogometaši Liverpoola pobijedili su na City Groundu u okviru 27. kola Premiershipa ekipu Nottingham Foresta rezultatom 1:0 te su tako nastavili sjajnu formu upisavši četvrti uzastopni ligaški trijumf.

Prvo poluvrijeme je bilo dosta ujednačeno, a čak su domaći imali zrelije prilike da dođu do vodstva. Međutim, u nastavku meča bili su bezopasni, za razliku od favorizovanih Redsa koji su se u nekoliko navrata ispromašivali.

Ipak, do zaslužene pobjede stigli u devetoj minuti sudijske nadoknade kada je pogodio Nunez.

Liverpool se tako učvrstio na prvom mjestu Premiershipa sa četiri boda više od drugoplasiranog Manchester Cityja koji ima utakmicu manje. U narednom kolu se upravo sastaju Liverpool i Manchester City.

Od ostalih današnjih utakmica vrijedi izdvojiti preokret Tottenhama protiv Crystala Palacea nakon što s gubili 1:0 sve do 78. minute poslije gola Ezea.

No, za samo dvije minute Werner i Romero su kreirali preokret za važnu pobjedu Tottenhama koji se nalazi na petom mjestu Premiershipa, a Son Heung-Min je postavio konačnih 3:1.

U ostalim utakmicama, Chelsea je remizirao na gostovanju kod Brentforda 2:2, dok se Newcastle lako obračunao sa Wolvesima 3:0.

West Ham je na Goodison Parku slavio sa 3:1 protiv Evertona, dok se Fulham lakše od očekivanog obračunao i savladao Brighton 3:0.