Nuno s Tottenhamom pobijedio ‘svoj’ Wolverhampton, remi Southamptona i Manchester Uniteda

Nuno Espirito Santo pobijedio je na klupi Tottenhama u prvoj utakmici protiv svog bivšeg kluba, Wolverhamptona.

U drugom kolu Premiershipa Spursi su u gostima pobijedili Wolvese 1:0 i stigli do šestog boda na otvaranju nove sezone.

Jedini pogodak na susretu vidjeli smo na samom početku. Igrala se deveta minuta kada je Dele Alli iskoristio kazneni udarac i malo tko je očekivao da će to biti posljednji pogodak na utakmici.

Sredinom drugog dijela domaći su propustili najveću šansu za izjednačenje. Adama Traore se sjurio prema golu Tottenhama, ali je šutirao direktno u golmana Llorisa.

Susret starih ‘prijatelja’, dakle, završio je Nunovim slavljem.

U drugoj utakmici igranoj u istom terminu nogometaši Manchester Uniteda remizirali su na gostovanju kod Southamptona rezultatom 1:1.

Southampton je tijekom svih 90 minuta igrao hrabro i prijetio je, a do vodstva su domaći došli nakon pola sata igre. Nakon sjajne akcije šutirao je Che Adams, a lopta je od noge Freda prevarila golmana De Geu. To je bio rezultat prvog poluvremena.

U 55. minuti raspoloženi Paul Pogba dodaje loptu za Masona Greenwooda koji zabija za 1:1.

Do kraja susreta prijetile su obje ekipe. De Gea je briljirao na golu gostiju, dok je Greenwood glavom šutirao preko gola u 65. minuti. Na kraju je ostalo 1:1.