Nurkić odigrao jednu od najboljih partija karijere, Bogdanović sjajan u pobjedi Jazzera

Bh. košarkaš Jusuf Nurkić odigrao je jednu od najboljih partiju u NBA karijeri. Iako su Portland Trail Blazersi poraženi od Sacrament Kingsa 125:121, Nurkić je upisao double-double i to već u prvoj četvrtini.

Nurkić je na parketu Golden 1 Centra proveo gotovo 32 minute u kojima je upisao 28 koševa, 17 skokova i pet asistencija.

Damian Lillard bio je najefikasniji kod Portlanda s double-double učinkom od 32 koša i 10 asistencija, čemu je dodao šest skokova. U pobjedničkom redovima istaknuo se Buddy Hield sa 22 koša.

Najbolji hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović još jednom je pružio sjajnu partiju, a njegovi Utah Jazz slavio je na gostovanju kod Oklahoma Cityja 110:104.

Za 30 minuta provedenih u igri Bogdanović je ubacio 19 koševa uz pet skokova, jednu asistenciju, jednu ukradenu i dvije izgubljene lopte.

Samo je Jordan Clarkson zabio više koševa od Bogdanovića (20) u redovima Jazzera, a Rudy Gobert je uz 15 koševa imao 17 skokova i pet blokada. Za Oklahomu je Lu Dort postigao 27 koševa.

Crnogorski košarkaš Nikola Vučević ostvario je double-double učinak od 14 koševa i 13 skokova uz četiri asistencija u porazu Chicago Bullsa protiv Houston Rocketsa (118:113).

LA Lakersi su tek nakon produžetaka pobijedili Indiana Pacerse (116:124), a LeBron James briljirao je sa 39 koševa.