Nurkić skoro do triple-doublea u jednoj od najboljih utakmica karijere, fantastičan povratak Antetokounmpoa u trijumfu protiv Bogdanovića

Sinoć su odigrani novi mečevi u NBA ligi, a košarkaši Portland Trail Blazersa uspjeli su pobijediti ekipu San Antonio Spursa rezultatom 147:127.

Jusuf Nurkić briljirao je odigravši jednu od najboljih utakmica karijere. Bh. reprezentativac je za samo 26 minuta provedenih na parketu ubacio 25 poena, dodao 11 skokova i sedam asistencija. Njemu je pored ostvarenog double-doublea nedostajalo još tri asistencije da upiše i triple-double učinak.

Inače, momčad domaćeg Portlanda do pobjede predvodio je Lillard sa učinkom od 37 poena i 12 asistencija, dok je Simons dodao još 26 poena. S druge strane, prvo ime bio je Johnson sa 20 koševa i četiri skoka. Dobar je bio i Sochan sa 18 poena, šest skokova i četiri asistencije.

Milwaukee Bucksi su na gostujućem terenu ubjedljivo slavili protiv košarkaša Detroit Pistonsa, dok je rezultat na kraju ovog susreta glasio 130:150.

Fantastični Giannis Antetokounmpo bio je izuzetno raspoložen po svom povratku na parket. On je zabilježio 29 poena, od čega njih 20 u prvoj četvrtini. Inače, u prvoj četvrtini Bucksi su dali 49 koševa, što je dva manje od NBA rekorda.

S druge strane, kod Detroit Pistonsa istakao se Bojan Bogdanović. Hrvat je ubacio 33 poena te dodao tri skoka. Pomagao mu je Duren sa 23 poena, 15 skokova i jednom asistencijom.