Nurkić vrlo dobar u pobjedi Portlanda, Utah prejaka za Sacramento, velike večeri Giannisa i Tatuma

Portland Trail Blazersi pobijedili su pred svojim navijačima Philadelphia 76erse 118:111, a bh. košarkaš Jusuf Nurkić odigrao je vrlo dobru utakmicu ostvarivši double-double.

U vrlo neizvjesnom susretu Blazersi su vodili od samog početka, te su na kraju uspjeli upisati devetu pobjedu sezone, a na svom kontu imaju i osam poraza. Isti omjer sada imaju i Sixersi.

Prvo ime dvoboja bio je čudesni Damian Lillard sa 39 koševa, a pratili su ga CJ McCollum sa 18 i Norman Powell sa 17 poena. Jusuf Nurkić ubacio je 11 koševa, te je još ostvario 11 skokova i tri asistencije.

Novu pobjedu upisali su košarkaši Utah Jazza koji su sada na omjeru 11-5. Ovaj put Jazzeri su nadigrali Sacramento Kingse u gostima 123:105, a susret je riješen u zadnjoj četvrtini.

Najbolji u pobjedničkim redovima bili su Donovan Mitchell sa 26 koševa te Rudy Gobert sa 21 košem i 14 skokova. Hrvatski košarkaš u redovima Utaha Bojan Bogdanović odigrao je 31 minutu te je ubacio 10 koševa uz četiri skoka i jednu asistenciju.

Veliku večer imali su i Giannis Antetokounmpo koji je ubacio 32 koša uz 20 asistencija u pobjedi Milwaukee Bucksa protiv Orlando Magica 117:108, te Jayson Tatum koji je ubacio 33 koša u slavlju Boston Celticsa u dvoboju s Oklahoma City Thunderom 111:105.