Obala Slonovače osvojila Afrički kup nacija! Heroj nacije postao čovjek koji je ne tako davno pobijedio opaku bolest

Večeras su finale Afričkog kupa nacija odigrale reprezentacije Nigerije i Obale Slonovače, a poslije sjajnog preokreta je Obala Slonovače slavila sa 2:1 i osvojila veliki trofej.

Nigerija je prva stigla do vodstva i to u 38. minutu susreta. Strijelac je bio Troost-Ekong koji je udarcem glavom pogodio mrežu protivnika za 1:0. No, ‘Slonovi’ nisu ni pomišljali o predaji.

Nakon određenih pokušaja, izjednačenje Obali Slonovače donosi Franck Kessie u 62. minutu. Bivši igrač Barcelone je sjajno ispratio jedan centaršut i matirao golmana Nigerije za poravnanje.

Najljepši momenat utakmice dogodio se u 81. minutu. Adingra je centrirao, a Sebastien Haller je postigao spektakularan pogodak i tako donio svom timu ogromnu pobjedu, te postao heroj nacije.

Podsjećanja radi, ne tako davno Haller je pobijedio opaku bolest zvanu kancer i vratio se na teren, da bi ove noći upravo on donio izuzetnu radost svom narodu.