Očajni Ajax doživio nezapamćen debakl: Najveći rival ih brutalno deklasirao i nanio najveći poraz u povijesti

Četverostruki prvak Europe Ajax prolazi kroz najveću krizu u klupskoj povijesti. Novi fijasko doživio je na gostovanju u Rotterdamu u čuvenom De Klassiekeru.

Drugoplasirani Feyenoord im je zabio šest golova i deklasirao ih 6:0. Domaći su poveli u 34. minuti preko Paixaa, a minutu kasnije za 2:0 zabio je Minteh.

Još jedan pogodak pao je do odlaska na predah, u sudačkoj nadoknadi na 3:0 povisio je Hancko. Nastavio je Feyenoord kišu golova i u drugom poluvremenu.

U 56. poentirao je Minteh, u 62. za 5:0 zabio je Timber, a konačnih 6:0 postavio je još jednim pogotkom Paixaa. Bila je ovo najveća pobjeda Feyenoorda protiv Ajaxa u povijesti.