Očajni ‘Kraljevi’ totalno gube konce za Barcelonom: Mallorca uz podršku svojih navijača savladala Real

Nogometaši Real Madrida su u okviru 20. kola španske La Lige poraženi na gostujućem terenu kod ekipe Mallorce sa minimalnih 1:0.

Sasvim je sigurno da su povrede u mnogome oslabile aktuelnog prvaka Evrope i Španije, no nikako ne postoji izgovor za izuzetno lošu i bezidejnu današnju predstavu.

Igrači Mallorce su vidno bili jako motivisani pred svojim navijačima, posebno jer su znali da Real ne igra u najjačem sastavu te da tako imaju odličnu priliku lakše doći do bodova.

Već u 13. minutu susreta domaći su stigli do prednosti. Tada je Muriqi odlično odreagovao na jedan centaršut glavom, a lopta je zakačila i Nacha, pa je na kraju pogodak pripisan njemu, odnosno to je bio autogol.

Real je imao neke prilike i većinski napadao, ali ništa od toga nije vrijedno posebnog pomena. Asensio je u 59. minutu uspio promašiti penal kojeg je sjajno odbranio Rajković.

Real je sada drugoplasirana momčad La Lige sa 45 bodova na svom kontu, imaju pet bodova manje od Barcelone koja večeras može pobjeći i na plus osam. S druge strane, Mallorca je 10. sa 28 bodova.