Očajno izdanje Chelseaja i podjela bodova sa fenjerašem, Tottenham teže od očekivanog pobijedio Luton u Londonu

Danas je u terminu od 16 sati odigrano nekoliko utakmica 30. kola engleskog Premiershipa, a nogometaši Chelseaja ponovo su uspjeli razočarati svoje navijače, ovog puta remijem protiv Burnleyja.

Uspio je Chelsea da povede preko Palmera tek u 44. minutu meča, kada je Englez bio precizan sa bijele tačke, dok je drugi žuti, odnosno crveni karton zaradio Assignon u gostujućem timu.

Iako su ‘Plavci’ imali igrača više, Burnley u 47. minutu zahvaljujući pogotku Cullena dolazi do poravnanja. Sjajni Palmer postiže svoj drugi pogodak u 78. minutu i vraća vodstvo domaćinu, da bi šok za navijače engleskog velikana stigao u 81. minutu. O’Shea je tada zabio za konačnih 2:2.

Tottenham je danas u Londonu odmjerio snage sa često neugodnim Lutonom, a rezultat susreta glasio je 2:1 i to poslije preokreta popularnih ‘Spursa’.

Chong je već u trećem minutu iznenadio izabranike Angea Postecogloua, te pogodio za 0:1. Čuvao je gost prednost sve do 51. minuta i autogola koji je postigao Kabore. Tottenham je svim silama krenuo po pobjedu, koja je i stigla pogotkom Sona četiri minuta prije kraja regularnog dijela utakmice za konačnih 2:1.

Bournemouth je na domaćem terenu nadigrao ekipu Evertona sa 2:1, dok su utakmice Nottingham Foresta i Crystal Palacea (1:1), odnosno Sheffield Uniteda i Fulhama (3:3), okončane podjelom bodova.