Ocampos u samom finišu utakmice Sevilli donio pobjedu nad Atletico Madridom

Večeras je ekipa Seville u derbiju 18. kola La Lige na domaćem terenu savladala momčad Atletico Madrida rezultatom 2:1.

Već u sedmom minutu Sevilla je došla do vodstva i iznenadila goste. Ivan Rakitić je golčinom matirao Jana Oblaka.

Izabranici Diega Simeonea su na poravnanje čekali do 33. minuta kada je na asistenciju Lemara, Felipe pogodio glavom mrežu domaćih. Do kraja prvog poluvremena nije bilo konkretnijih prilika, a rezultat je glasio 1:1.

Nakon samo desetak minuta igre u drugom poluvremenu Ivan Rakitić se opet našao u izglednoj šansi, ali je ovaj put Hrvat šutirao pokraj gola.

Atletico Madrid je sljedeću ozbiljniju šansu čekao do 81. minuta kada je loptu u šesanestercu domaćih lijepo primio Joao Felix, no njegov pokušaj je izblokiran.

Pravi šok za ‘Jorgandžije’ uslijedio je pred sami finiš utakmice. Lucas Ocampos je na asistenciju Koundea uputio precizan šut i savladao Oblaka za pobjedu andaluzijskog kluba.

U nadoknadi susreta ponovo se u prilici našao Felix, Portugalac je ispalio topovski udarac, a lopta je pogodila prečku domaćih. Konačan rezultat glasio je 2:1.

Sevilla je nakon tri uzastopne pobjede na drugoj poziciji La Lige sa 37 osvojenih bodova, dok je Atletico Madrid na petoj poziciji sa 29 bodova na svom kontu.

Vrijedi napomenuti da je ovo treća izgubljena utakmica u nizu za momčad Diega Simeonea.