Očigledna razlika u klasi: Liverpool rasturio Arsenal na Anfieldu

Posljednju utakmicu subotnjeg programa 12. kola engleskog Premiershipa odigrali su Liverpool i Arsenal na Anfieldu, a domaćini su slavili sa 4:0.

Redsi‘ su u prvom dijelu dominirali u svim segmentima igre pa su tako potpuno zasluženo došli u prednost šest minuta prije na predah kada je sjajan centaršut Alexander-Arnolda u pogodak pretvorio Mane.

Nedugo nakon što se krenulo igrati u nastavku susreta Liverpool je udvostručio vodstvo, a ovaj put strijelac je bio Jota.

Topnici‘ su se potpuno raspali u završnici utakmice kada su u razmaku od samo tri minute primili još dva pogotka. Prvo je Salah zabio za 3:0, a potom je konačnih 4:0 postavio Minamino koji je ušao u igru 48 sekundi ranije.

Liverpool je ovom pobjedom preskočio Manchester City i West Ham te sada drži drugo mjesto Premiershipa sa četiri boda manje od lidera Chelseaja. Arsenal je na petoj poziciji sa pet bodova manje od današnjeg rivala.