Odavno je jasno da je prerano napustio reprezentaciju BiH: Milan Đurić u 34. godini dobio lijepo priznanje u Seriji A

070524Đurić

Minule noći je završeno 35. kolo italijanske Serie A, a nekadašnji bh. reprezentativac Milan Đurić je već danas dobio ozbiljno priznanje.

Đurić je odigrao sjajno svoju posljednju utakmicu i ponio je epitet najboljeg nogometaša kola. Naravno, osim toga je uvršten i u idealnih 11 za ovu rundu takmičenja.

Bivši ‘Zmaj’ briljirao je na meču Monze i Lazija. Dva tima remizirala su rezultatom 2:2, dok je iskusni napadač bio najzaslužniji što se Monza spasila poraza od Rimljana.

Lazio je vodio pogotkom Immobilea od 11. minuta, da bi Đurić u 73. minutu zabio za poravnanje. Vecino je vratio prednost ‘Orlovima’ u 83. minutu, ali je u drugom minutu nadoknade svojim drugim golom Milan spasio bod svom timu.

Prema poznatom portalu WhoScored.com Milan Đurić je dobio ocjenu 8,57 za svoj nastup. Jedini preko 8 bio je još Mina iz Cagliarija s ocjenom 8,09.

Odavno su mnogi navijači reprezentacije Bosne i Hercegovine složni u tome da je ofanzivac Monze prerano napustio ovaj nacionalni tim, te se još uvijek nadaju njegovom povratku.