Odbrane Južne Koreje i Urugvaja na visini zadatka, novi remi u Kataru

Nogometne reprezentacije Urugvaja i Južne Koreje odigrale su utakmicu bez pobjednika u okviru 1. kola Svjetskog prvenstvau Kataru rezultatom 0:0.

Od početka dvoboja viđena je rovoska borba sa izuzetno čvrstim odbranama, a takav scenario produžio se i u ostatku vremena.

U prvom dijelu viđena je po jedna dobra prilika za Južnu Koreju i Urugvaj, ali su mreže ostale netaknute iako je Hwang imao priliku da pogodi na prazan gol.

Drugo poluvrijeme je bilo još siromašnije za sve gledatelje, a vrijedan pomena je samo topovski šut Valverdea u 89. minuti kada je Korejce spasio okvir gola.

Kao što smo i pomenuli, odbrane su odradile posao na vrhunskom nivou, pa je remi ipak u konačnici realan ishod u ovom dvoboju.

Druga utakmica ove grupe na programu je od 17:00 sati kada Portugal igra protiv Gane.

U drugom kolu ove grupe na Mundijalu, Urugvaj se sastaje sa Portugalom, dok će Južna Koreja nove bodove tražiti protiv Gane.