ODGOVOR KRITIČARIMA: Otpisani Rakitić donio važnu pobjedu Barceloni

Barcelona je konačno uspjela pobijediti Athletic Bilbao. Na Camp Nouu slavila je 1:0 pogotkom Ivana Rakitića, njegovim prvijencem ove sezone.

Dva puta Barcelona je remizirala s Bilbaom, dva puta i izgubila, a sada je konačno slavila. Zasluge idu Rakitiću koji je u 64. minuti ušao zamijenio Busquetsa i sedam minuta kasnije zabio jedini gol na utakmici.

Hrvat je majstorski pratio akciju Messija, koji se trudio probiti kroz zadnju liniju gostujućeg tima. Kad je Argentinac izgubio loptu, nju je spretno pokupio Rakitić, ušao u šesnaesterac i hladnokrvno poentirao za 1:0.

Španjolski mediji ga često kritiziraju, pišu o lošem odnosu s Messijem, sele ga iz kluba, ali Rakitić je bio Barcelonin spasitelj i ako Katalonci dođu do titule, njegov gol bi imati posebnu vrijednost.

Barcelona je nakon ove pobjede ponovno lider Primere s tri boda više u odnosu na drugoplasirani Real Madrid, ali i utakmicom više. Madriđani u srijedu navečer na svom terenu dočekuju Mallorcu.