Odigrano finale za pamćenje u Kolnu: Rukometaši Barcelone preko penala do trijumfa nad Vive Kielceom i osvajanja Lige prvaka

Rukometaši Barcelone danas su u nejverovatnom meču nakon penala savladali Vive Kielce sa 37:35 i tako odbranili titulu u Ligi prvaka.

Već od samog početka utakmice snage su bile izjednačene. Barcelona je na startu uspjela da ode na tri pogotka prednosti, no Kielce se u samom finišu prvog poluvremena vratio u meč.

Nakon prvog dijela Barcelona je vodila sa 14:13. Drama se nastavila u drugom poluvremenu, igralo se pogodak za pogodak i bilo je jasno da pobjednika nećemo lako dobiti.

Sam finiš regularnog dijela bio je posebno dramatičan. Barcelona je sa rezultatom 28:27 bila na korak do osvajanja Lige prvaka, ali je Kielce uspio u posljednjem napadu zabiti za izjednačenje.

U produžecima smo također gledali istu sliku, rezultat je na kraju bio 32:32, pa su pobjednika odlučili penali. U penal seriji Barcelona je imala više sreće. Jedan od rukometaša Kielcea je promašio penal kod rezultata 3:2, što je Barca iskoristila, došla do 5:3 i osvojila veliki trofej.

Junak katalonskog tima definitivno je bio golman Gonzalo de Vargas koji je uspio odbraniti jedan penal. Krajnji rezultat glasio je 37:35. Špance je do pobjede vodio sjajni Gomez sa devet pogodaka, dok su Mem i N’guessan dodali po pet. Za Kielce su se istakli Vujović, Dujshebaev, Karalek, Kulesh i Moryto jer su svi upisali po četiri pogotka.