Odličan početak sezone za Arsenal, ‘Topnici’ na gostovanju kod Crystal Palacea uvjerljivo slavili

Ekipa Arsenala u prvom je kolu engleskog Premiershipa savladala u gostima Crystal Palace rezultatom 2:0.

Jasno je da izabranici Mikela Artete u novu sezonu ulaze sa visokim ambicijama. Prije svega, doveli su igrače sa kojima žele konkurisati za vrh i odlično su krenuli.

Arsenal je bio jako ofanzivna ekipa na ovom meču, a do prvog pogotka su stigli u 20. minutu. Zinchenko je nakon kornera spustio loptu u peterac gdje se našao Martinelli koji pogađa za vodstvo gostiju.

Nakon toga tim Crystal Palacea je tražio svoje šanse, no golman Aaron Ramsdale bio je na visini zadatka.

‘Topnici’ su se u drugom dijelu malo povukli, a pitanje pobjednika bilo je riješeno u 85. minutu meča. Bukayo Saka je uputio udarac, lopta je pogodila protivničkog igrača i završila u mreži za konačnih 2:0 i bitan trijumf za, prije svega, samopouzdanje Artetinog tima.