Odluka pada na Etihadu: Real Madrid i Manchester City rremizirali u prvoj utakmici polufinala Lige prvaka

Nogometaši Real Madrida remizirali su u prvoj utakmici polufinala Lige prvaka protiv momčadi Manchester Ctiyja rezultatom 1:1.

U prvoj utakmici odigranoj u Madridu, ‘Građani’ su ubrzo zagospodarili terenom i konstantno prijetili. Izdvajaju se prilike De Bruynea i Rodrija, ali je Courtois bio na visini zadataka.

Ipak, nakon početnog pritiska, Real je preuzeo inicijativu od gostiju i do vodstva stigao iz prvog udarca prema golu Cityja.

Nakon sjajno odigrane akcije, Vinicius se namjestio i sa vrha kaznenog prostora majstorski pogodio mrežu sunardonjaka Edersona za lavinu emocija na tribinama.

Rezultatom iz 36. minute se otišlo na odmor, a i u nastavku je domaći tim bio nešto konkretniji rival preko Benzeme.

I kada se činilo da momčad Pepa Guardiole nema rješenje za prilazak golu rivala, uslijedilo je izjednačenje i konačan rezultat derbija.

Još jedan majstorski pogodak viđen je u 67. minuti kada je De bruyne strahovitim udarcem sa pozicije slične Viniciusovoj pogodio donju mrežu sunarodnjaka iz Belgije.

Revanš susret ova dva tima zakazan je za narednu srijedu na Etihadu kada će pasti konačna odluka o finalisti ovosezonskog izdanja Lige prvaka.

Drugi polufinalni par Lige prvaka će svoju utakmicu odigrati sutra u Milanu kada se sastaju Milan i Inter.