Oklahoma ponizila Warriorse, Lakersi sigurni protiv Hornetsa

Kokašarkaši Oklahoma City Thundera savladali su na svom terenu ekipu Golden State Warriorsa rezultatom 120:92 i tako upisali prvi trijumf ove sezone.

Oklahoma je vodila tokom čitave utakmice, a na poluvremenu su imali čak 30 poena razlike. U trećoj četvrtini potpuno ista slika, a do daha su Warriorsi stigli i posljednjoj dionici kada domaćini povlače ručnu.

Dennis Schroder je predvodio Oklahomu sa 22 poena, a pratio ga je Danilo Gallinari sa 21, dok je Shai Gilgeous-Alexander dodao 19 poena.

Stephen Curry je bio najefikasniji kod Warriorsa sa 23 poena, dok su svi ostali bili daleko ispod svog prosjeka.

Drugu pobjedu u sezoni sinoć su upisali i LA Lakersi koji su pobijedili Charlotte Hornetse sa 120:101. Lakersi su od početka meča diktirali tempo i bilo je samo pitanje kojom razlikom će završiti duel.

Lakerse je do nove pobjede vodio sjajni Anthony Davis koji je upisao double-double sa 29 poena i 14 skokova, a double-double upisao je i LeBron James koji je ubacio 20 poena, te je dodao 12 asistencija.

Portland je na krilima McColluma slavio proitv Dallasa 121:119. Netsi su u fantastičnoj utakmici predvođeni Irvingom savladali Grizzliese 134:133.