Old Trafford gledao sjajnu utakmicu: Spektakl između Manchester Uniteda i Tottenhama okončan podjelom bodova

U utakmici 21. kola engleskog Premiershipa sastali su se Manchester United i Tottenham na Old Traffordu, a konačan rezultat glasio je 2:2.

United već u drugom minutu dolazi do prednosti. Rasmus Hojlund je lijepo pogodio za 1:0. Bentancur je 10 minuta kasnije imao šansu za poravnanje, ali njegov pokušaj je bio blokiran. Ipak, mrežu domaćina za 1:1 trese Richarlison u 19. minutu.

Izabranici Erika ten Haga svejedno su na odmor otišli sa pogotkom prednosti. Novo vodstvo ‘Crvenim đavolima’ donio je Marcus Rashford u 40. minutu i postavio konačnih 2:1 prvog poluvremena.

Nakon što je Romero zatresao prečku pri kraju prvog dijela igre, već na startu drugog, “iz svlačionice”, Rodrigo Bentancur je uspio poravnati rezultat na 2:2. Imali su do kraja Rashford i McTominay neke dobre šanse za United, no pogodaka nije bilo.

Tottenham se u ovom trenutku nalazi na petoj poziciji Premiershipa sa 40 osvojenih bodova i ima pet manje od vodećeg Liverpoola. S druge strane, Manchester United je sedmi sa 32 boda na svom kontu.