Olimpico je blistao: Roma savladala prvaka Italije i preskočila ga na tabeli Serie A, meč obilježili i kartoni

Ove večeri je odigrana posljednja utakmica 17. kola italijanske Serie A, a slavilo se u Rimu, obzirom da je Roma u derbiju savladala aktuelnog prvaka Italije, Napoli, sa uvjerljivih 2:0.

Ovaj duel bio je izuzetno borben od samog starta, dok smo u prvom poluvremenu imali priliku vidjeti samo jedan udarac u okvir gola i to od strane nogometaša Rome. Ono što je zanimljivo je i to da je sudac Colombo pokazao čak šest žutih kartona do kraja prvog dijela igre.

U nastavku slična igra na terenu, da bi u 66. minutu sve proključalo drugim žutim, odnosno crvenim kartonom Politana zbog nesportskog ponašanja, pa je Napoli igrao sa igračem manje.

Roma je zatim krenula ofanzivnije i to se isplatilo. Pellegrini u 76. minutu pogađa za 1:0 na asistenciju El Shaarawyja za ludnicu na Olimpicu. Igrao se 86. minut kada i Osimhen dobija drugi žuti karton, te su šampioni Italije u završnicu ušli sa dva igrača manje.

U sudačkoj nadoknadi i posljednjim momentima utakmice svu priču pogotkom za konačnih 2:0 završava Romelu Lukaku. Ovim trijumfom Roma je preskočila Napoli, sada su šesti sa 28 bodova i imaju bod više od Napolitanaca koji zastupaju sedmo mjesto Serie A.