Olimpico se utišao u sudačkoj nadoknadi: Čovjek od kojeg to niko nije očekivao donio je Milanu ogromna tri boda protiv Lazija

Momčad Milana je na Olimpicu u utakmici 34. kola talijanske Serie A savladala Lazio rezultatom 2:1.

Svakako su ‘Rossoneri’ na ovom susretu bili bolji rival, a na kraju je sve riješeno u trećoj minuti sudačke nadoknade.

Domaći su odlično otvorili meč i već u četvrtom minutu preko Cire Immobilea došli do prvog pogotka. Lazio je imao još napada, no u ostatku utakmice gosti su bili ti kojima je pripala dominacija.

Nakon svega pet minuta igre u drugom poluvremenu Milan je konačno došao do izjednačenja. Sjajan posao odradio je Rafael Leao, a to sve dobro ispratio Giroud i pogodio za 1:1.

Do kraja meča Milan je imao apsolutnu dominaciju. Šanse su se redale jedna za drugom, da bi u 93. minutu na Olimpicu zavladao potpuni muk. Ibrahimović je spustio loptu za neočekivanog junaka Tonalija koji istu posprema u mrežu za konačnih 2:1.

Izabranici Stefana Piolija sa nova tri boda nastavljaju mrtvu trku za Scudetto sa gradskim rivalom Interom. Imaju dva boda više, s tim da Inter ima utakmicu manje.