Olmo odveo RB Leipzig na vrh Bundeslige, Schalke nastavio katastrofalan niz

Nogometaši RB Leipziga barem su nakratko preuzeli vrh Bundeslige nakon što su u dvoboju 14. kola u gostima pobijedili Stuttgart sa 1:0.

Pogodak vrijedan tri boda postigao je bivši Dinamovac Dani Olmo u 67. minuti. Gosti su imali veliku šansu za vodstvo i u 22. minuti, ali Emil Forsberg nije iskoristio kazneni udarac. Njegov pokušaj pročitao je Gregor Kobel.

RB Leipzig je ovom pobjedom barem nakratko preuzeo lidersku poziciju sa 31 bodom, bod više od Bayerna koji u nedjelju igra protiv Mainza.

Poražavajući niz Schalkea bez pobjede u Bundesligi se nastavlja. Porazom (0:3) na gostovanju kod berlinske Herthe, tim iz Gelsenkirchena je već 30 susreta bez pobjede u nacionalnom prvenstvu (14 ove sezone, te 16 u prošloj).

Pogotke za berlinski tim zabili su Matteo Guendouzi (36), Jhon Cordoba (52) i Krzysztof Piatek (80).

Inače, Schalke je s klupe vodio Christian Gross, već četvrti trener ove sezone. Sezonu je započeo David Wagner, ali je otpušten nakon samo dva kola, Manuel Baum je izdržao deset susreta, a Huub Stevens je bio privremeno rješenje za jednu utakmicu.

Schalke je sada na 30 utakmica bez pobjede čime se približio rekordu njemačkog prvenstva Tasmanie 1900 Berlin, koja je prestala postojati 1973. godine. Oni su u svojoj jedinoj sezoni u elitnom rangu (1965/1966) nanizali 31 utakmicu bez pobjede.

Schake je trenutačno na dnu Bundeslige sa četiri boda i bez pobjede.