Olympiakos porazio Fenerbahče koji ipak ima nadu za prolaz, Aston Villa bolja od Lillea na Villa Parku

Nogometaši Olympiacosa pobijedili su ekipu Fenerbahčea rezultatom 3:2 u prvom susretu četvrtfinala Konferencijske lige.

Bio je to susret u kojem se Fener vratio iz ponora od tri gola zaostatka, a u kojem se i Edin Džeko imao svojvrsni obračun s navijačima grčkog tima koji su ga vrijeđali s tribina.

Fenerbahče je na početku propustio nekoliko dobrih šansi što je Olympiacos kaznio golom Fortounisa u 8. minuti za vodstvo 1:0. U 32. minuti Jovetić je povisio na 2:0, a kada je Chiquinho u 57. minuti dao i treći gol činilo se da se Feneru smiješi pravi potop.

Ipak, gosti se nisu predavali. Prvo je Tadić u 67. minuti iz penala smanjio na 3:1, a sedam minuta kasnije Kahveci je postigao i drui gol kojim se Fener potpuno vratio u meč.

Do kraja se rezultat nije mijenjao i ostalo je 3:2. Edin Džeko je odigrao svih 90 minuta, dok je Rade Krunić igrao do 62. minute u redovima Fenerbahčea.

Aston Villa je sa 2:1 savladala Lille golovima Watkinsa u 13., odnosno McGinna u 56. minutu, dok je za goste pogodio Diakite u 84. minuti na dodavanje Cabelle.

Vrijednu pobjedu pred revanš za sedam dana nosi i Club Brugge koji je sa 1:0 porazio PAOK. Jedini remi viđen je u susretu između Viktorije Plzen i Fiorentine rezultatom 0:0.