Osasuna zadala novi udarac Barceloni, još jedan kiks Xavija na klupi španskog velikana

Barcelona je u okviru 17. kola španske La Lige remizirala kod Osasune, a rezultat je glasio 2:2.

Utakmica je držala pažnju od samog početka, a već u 13. minutu sjajan centaršut Gavija iskoristio je Nico i doveo Barcelonu u vodstvo.

Ekipa Xavija Hernandeza nije dugo slavila jer je nakon samo jednog minuta David Garcia šokirao goste i zabio za poravnanje.

I jedni i drugi su imali svoje šanse do kraja prvog poluvremena, a na odmor se otišlo rezultatom 1:1.

Na samom početku drugog poluvremena ponovno vodstvo Barceloni donosi 19-godišnji Abdessamad Ezzalzouli u 49. minutu susreta.

Barcelona je i u nastavku imala dosta veći posjed lopte, a u 70. minutu prilikom duela se povrijedio golman gostiju Ter Stegen. Međutim, Nijemac je prošao bez težih posljedica i bio je u mogućnosti nastaviti igru.

U 81. minutu uslijedio je novi šok za Xavija, ovaj put ozlijedio se Ousmane Dembele, a zamijenio ga je Philippe Coutinho.

Pred sami finiš utakmice u 87. minutu, Osasuna preko Chimyja Avile dolazi do poravnanja i postavlja konačan rezultat koji glasi 2:2.

Barcelona se nakon ovog remija našla na osmoj poziciji La Lige sa 24 boda, dok je Osasuna na desetom mjestu sa dva boda manje.