OSMA UZASTOPNA: Bayern München se okitio 30. titulom Bundeslige!

Minhenski Bayern 30. put u klupskoj historiji postao je prvak Njemačke, a oni su to zvanično osigurali pobjedom protiv Werdera u meču 32. kola Bundeslige rezultatom 1:0.

Jedini pogodak za Bayern u ovom susretu postigao je Robert Lewandowski u prvom poluvremenu, tačnije u 43. minuti, što mu je bio 31. pogodak u ovoj sezoni.

Ovo je za Bayern osma uzastopna titula prvaka Njemačke te su i ove sezone dokazali da su potpuni vladari nogometa u ovoj državi, a posljednji put kada nisu bili prvaci bilo je 2012. godine kada je Borussija Dortmund dvije godine uzastopno osvajala nacionalno prvenstvo.

Prvu titulu prvaka Njemačke Bayern je osvojio 1932. godine, a u bogatoj klupskoj historiji 19 puta su osvojili Kup Njemačke, sedam puta Superkup, pet puta su bili prvaci Evrope i jednom osvajači Kupa UEFA.

U ostalim mečevima, Freibrug je rezultatom 2:1 pobijedio Herthu, a jedini pogodak za gostujući tim postigao je Vedad Ibišević.

Union Berlin je na svom terenu bio bolji od Paderborna sa 1:0, a u prvom meču dana Borussija M’gladbach je bila bolja od Wolfsburga rezultatom 3:0.