Osvajanje Scudetta na najslađi način! Inter srušio Milan u čuvenom gradskom derbiju i postao novi prvak Italije

220424Inter

Nogometaši Intera su u utakmici 33. kola italijanske Serie A u velikom gradskom derbiju savladali Milan rezultatom 2:1 i tako matematički osigurali šampionsku titulu.

U večerašnjoj utakmici krenulo je fantastično za Inter. Igrao se 18. minut kada je Acerbi glavom na asistenciju Pavarda zatresao mrežu Milana za 1:0 i to je bio rezultat prvog poluvremena.

Kako je počelo prvo, tako počinje i drugo poluvrijeme za ‘Nerazzurre’. Marcus Thuram je poslije svega četiri minuta igre u nastavku duplirao prednost Intera, nakon čega je poprilično opao ritam igre.

‘Rossoneri’ su uspjeli da zahvaljujući pogotku Tomorija u 80. minutu smanje na 2:1 i donekle unesu dramu u sam finiš utakmice. Međutim, to je bio konačan rezultat čuvenog derbija. U samoj završnici su zbog tuče “pocrvenili” Hernandez i Calabria kod domaćina, odnosno Dumfries kod gostiju.

Tako je večeras Inter ovjerio 20. naslov šampiona Italije, što znači da je gradskom rivalu Milanu pobjegao i odvojio se na drugom mjestu vječne liste. ‘Rossoneri’ su ostali na 19 trofeja, dok lider Juventus ima čak 36 osvojenih titula.