Ovaj momak je jednostavno nezaustavljiv! Erling Haaland pokazao svu raskoš svog talenta

Nogometaši Borussije Dortmund su u prvom susretu osmine finala Lige prvaka slavili na gostovanju protiv Seville rezultatom 2:3 (1:3).

Sevilla je povela u 7. minuti preko Susa nakon što se njegov udarac odbio od Hummelsa u gol. Borussia se trgnula nakon primljenog pogotka i do kraja prvog dijela uništila domaćina iz kontranapada.

Prvo je u 20. minuti Dahoud prekrasno pogodio nakon asistencije Haalanda. Gosti su odigrali brzi kontranapad. Lopta je stigla na 20-ak metara do Dahouda koji fantastično pogađa za 1:1.

Osam minuta kasnije Borussia dolazi do potpunog preokreta nakon sjajne kombinacije Haalanda i Sancha. Norvežanin je povukao loptu, odigrao dupli pas s Englezom i matirao nemoćnog Bona na golu Seville.

Minutu prije odlaska na odmor Rakitić neprecizno dodaje loptu na sredini terena. Gosti su ju oduzeli i brzim dodavanjem našli Haalanda koji postiže novi pogodak.

Borussijin napadač sada je na brojci od osam pogodaka u pet nastupa u Ligi prvaka ove sezone.

Sevilla je do kraja susreta uspjela samo ublažiti poraz. Luuk De Jong je u 84. minuti dočekao centaršut na drugoj stativi i lako zabio za konačnih 2:3.