Ovakav Manchester City je teško zaustaviti na putu do novog naslova: ‘Petarda’ u mreži Wolvesa i show Erlinga Haalanda

040524Haaland

Manchester City nastavlja da korača prema novoj tituli šampiona Engleske, a večeras su u utakmici 36. kola Premiershipa deklasirali Wolverhampton rezultatom 5:1.

Svoj show ove noći imao je nestvarni Erling Haaland. Norveški reprezentativac i prvi napadač popularnih ‘Građana’ postigao je Wolvesima nevjerovatna četiri pogotka.

Haaland je mrežu gostujuće momčadi tresao u 12., 35. i trećem minutu sudačke nadoknade. Vrijedi spomenuti da je dva od tri pogotka u prvom poluvremenu postigao sa penala.

Svoju fenomenalnu partiju zaokružio je u 54. minutu pogotkom za 4:1. U međuvremenu su ‘Vukovi’ stigli do počasnog gola preko Hwang Hee-Chana. Konačnih 5:1 za City postavio je Alvarez pet minuta prije kraja regularnog toka meča.

Manchester City je i dalje drugoplasirana momčad Premiershipa sa 82 osvojena boda. Dakle, izabranici Pepa Guardiole imaju bod manje od lidera Arsenala, ali i utakmicu manje.