Ovako nešto Liga prvaka još nije vidjela: Dominacija Portovog golmana koja će se zauvijek pamtiti

Nogometaši Porta ostvarili su visoku pobjedu u 4. kolu grupne faze Lige prvaka. ‘Zmajevi’ su u Leverkusenu nadigrali Bayer sa 3:0, a junak utakmice bio je golman domaćih Diogo Costa.

Costa je postao prvi golman u povijesti najelitnijeg klupskog nogometnog natjecanja koji je na istoj utakmici obranio kazneni udarac i bio asistent.

Sve se odvilo u samo deset minuta. Igrala se šesta minutu kada je Costa sjajno degažirao loptu prema lijevom krilu Wendersonu Galenu.

Brzonogi Brazilac postigao je pogodak, a reprezentativac Portugala, rođen u Švicarskoj upisao asistenciju.

Deset minuta kasnije, 23-godišnji Costa je pred sobom imao najteži zadatak, zaustaviti kazneni udarac. Imao je šansu s bijele točke Bayerov Kerem Demirbay, ali je Costa uspio obraniti njegov udarac i ući u povijest Lige prvaka.