Ovako nešto nije viđeno 50 godina: Klub iz donjeg doma Bundeslige ‘razmontirao’ Bayern!

Nogometaši Bochuma pobijedili su na svom stadionu u 22. kolu Bundeslige momčad Bayerna sa 4:2 te su tako moćnim Bavarcima prekinuli niz od tri uzastopne pobjede.

Na startu susreta ništa nije moglo ni naslutiti da će se događati nešto neočekivano. Samim tim, Lewandowski je doveo Bayern u prednost već u devetoj minuti.

Međutim, slavlje gostiju trajalo je svega pet minuta s obzirom na to da je Antwi-Adjei zabio za poravnanje. Pravi šok za Bayern uslijedio je u posljednjih sedam minuta prije odlaska u svlačionice.

Prvo je Locadia zabio za preokret, nakon toga je Gamboa udvostručio prednost, a onda je Holtmann postigao i četvrti pogodak za Bochum. Prvo poluvrijeme je završeno rezultatom 4:1.

Bayern je tako primio najmanje četiri pogotka u prvom poluvremenu u jednom susretu Bundeslige još od poraza 6:0 od Eintracht Frankfurta davne 1975. godine. Tada je bilo 5:0 na poluvremenu.

U nastavku susreta Bayern je očekivano krenuo na sve ili ništa, ali je uspio samo preko Lewandowskog smanjiti vodstvo na konačnih 4:2.

Bayern je unatoč ovom porazu ostao lider Bundeslige s devet bodova prednosti u odnosu na drugoplasiranu Borussiju Dortmund koji ima susret manje. Bochum drži 11. poziciju.