Ovakvog ga još nismo vidjeli: Giroud ‘EKSPLODIRAO’ zbog diskutabilne zamjene!

Okršaj zadnja dva prvaka Italije završio je pobjednika. Milan je imao dva pogotka prednosti na jugu Italije, ali je morao prihvatiti samo bod protiv Napolija 2:2 u derbiju 10. kola Serie A.

Rossoneri‘ su prvih 45 minuta na stadionu Diega Armanda Maradone odigrali kao iz snova na pogon fenomenalnog Oliviera Girouda.

Francuski veteran je u razmaku od 10 minuta postigao gotovo identična dva pogotka glavom na ubačaje s desne strane.

I onda potpuno drugačija slika u nastavku. Samo pet minuta bilo je potrebno Matteu Politanu da smanji zaostatak Napolija na 1:2, što je bio uvod u pravu dramu.

Napoli je dominirao, Milan se branio, a onda ipak primio pogodak. Giacomo Raspadori je izveo slobodnjak u golmanov kut, bio je to snažan udarac, ali je Mike Maignan slabo reagirao – 2:2.

Bio je to okidač za trenera Milana Stefana Piolija da pripremi dvostruku izmjenu. U zadnjih 10-ak minuta na teren je poslao Luku Jovića i Noaha Okafora, a zamijenio Rafael Leaa i Girouda, koji su potpuno poludjeli.

Dok je Portugalac brzim hodom dolazio do klupe, jedva skrivajući nezadovoljstvo, Giroud je naprosto eksplodirao. Prvo nije mogao vjerovati da je izašao, a onda je sjeo pored terena na hladnjak za vodu i rukama prekrio lice od bijesa.

Do kraja susreta nije bilo uzbuđenja i završilo je bez pobjednika.