Ovakvu sramotu Engleska ne pamti: Velike zvijezde reprezentacije režirale rijetko viđenu glupost

Engleska je minule noći savladala Maltu na domaćem terenu rezultatom 2:0 u utakmici kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, no meč na Wembleyju obilježila je situacija s početka drugog poluvremena.

Englezi su, može se reći, teže od očekivanog došli do tri boda protiv Malte jer su navijači ove selekcije očekivali dosta ubjedljiviju pobjedu, ali na kraju nisu bili previše oduševljeni predstavom svog tima.

U centru pažnje sinoć su se našle dvije velike zvijezde ‘Gordi Albiona’, Marcus Rashford i Trent Alexander-Arnold, koji su se definitivno obrukali kao nikada ranije. Da stvar bude gora, napadač Manchester Uniteda se i povrijedio.

Sve se dešavalo u 58. minutu nakon što je Alexander-Arnold prvo poslao sjajnu dugu loptu Rashfordu koji je izašao sam na golmana Malte, no nije uspio da postigne pogodak.

Zatim jedan defanzivac gostiju izbija loptu upravo do igrača Liverpoola koji je krenuo u punom sprintu ka golu Malte, a tu se odjednom pojavio Rashford i došlo je do žestokog sudara njih dvojice.

Obojica su ostala da leže na terenu nakon sudara i morala im se ukazati pomoć. Iako se u prvi mah činilo da je sve dobro jer su mogli nastaviti utakmicu, to ipak na kraju nije bio slučaj.