Ovo će se prepričavati: Trener Newcastlea prvo ‘zgazio’ United na terenu, a onda ih dokrajčio izjavom

Newcastle je ostvario pobjedu protiv Manchester Uniteda i tako izborio prolaz dalje, u narednu rundu takmičenja Carabao Cup u Engleskoj.

Slavili su nogometaši koje sa klupe predvodi Eddie Howe s čak 3:0 na gostovanju na kultnom Old Traffordu. Pravo poniženje tako su doživjeli igrači i navijači ‘Crvenih đavola’, te su eliminisani iz Kupa.

Iako Newcastle čak nije bio ni kompletan na ovoj utakmici osvetio se za prošlosezonski poraz na Wembleyju. Pogotke su postigli redom Almiron, Lewis Hall i Joe Willock.

Zanimljiva situacija desila se samo četiri minuta nakon što su gosti postigli svoj treći pogodak na utakmici koja je odigrana sinoć. Tada je Howe odlučio u igru ubaciti Brunu Guimaraesa i Calluma Wilsona koji se nedavno oporavio od povrede.

Po završetku susreta novinari su pitali trenera ‘Svraka’ zašto je napravio napadačke izmjene, a on je dao sasvim iskren odgovor i na taj način definitivno dokrajčio sve u Manchesteru.

“Namjera je bila da damo minute igračima kako bi ih iskoristili umjesto treninga koji im nedostaju”, bio je brutalan komentar Howea i provokacija za United, te njihovog trenera Erika ten Haga.