Ovo se još dugo neće ponoviti: Srbi i Rumunji odigrali najluđu utakmicu u povijesti euro kupova

Srpski prvoligaš Bačka Topola na svom je terenu ugostio rumunjskog velikana Steauu u sklopu 2. pretkola Europa lige. Ovi klubovi odigrali su najluđu utakmicu u povijesti euro kupova.

Nakon prvih 45 minuta Bačka Topola ima je 2:1, regularni dio završen je 4:4, a nakon produžetaka rezultat je glasio je 6:6, a nakon lutrije kaznenih udarac Steaua je slavila 5:4.

Ovo je prvi od 24 tisuće susreta u povijesti euro kupova na kojem su oba tima zabila više od šest pogodaka.

Steaua je kod srpskog prvoligaša, kojem je ovo bio debi u Europi, došla sa samo 14 nogometaša, poharana pandemijom koronavirusa u svlačionici. Zaraženo je čak devet njenih nogometaša.

Već do 14. minute Srbi su vodili sa 2:0 golovima Miličevića i Duronjića. Međutim, u 25. minuti Coman smanjuje zaostatak gostiju, a prvi problem za domaćine je direktan crveni karton Ponjevića u 44. minuti.

U nastavku je Steaua krenula otvorenije. No, nakon Manovog pogotka u 50. minuti za 2:2, samo minutu kasnije zabija Lukić za povratak Bačke Topole u vodstvo. Man je iz kaznenog udarca 63. minuti zabio za 3:3, a onda je uslijedio neviđeni triler.

Igrala se druga minuta sudačke nadoknade kad je Balaž pogodio svoju mrežu za 3:4, ali igralo se do 94. minute kada Tomanović opet izjednačuje činjenici da su domaćini igrali s igračem manje.

Susret je završio u produžetku, u kojem je u 103. minuti Silađi “pocrvenio” pa Bačka Topola ostaje s dva igrača manje. Međutim, i takvi se dvaput vraćaju iz rezultatskog minuta.

Prvo je Tumbašević negirao Manov pogodak za 4:5, a onda je na Petreov gol u 108. minuti poništio Tomanović koji je u 117. minuti postavio konačan rezultat od 6:6.

U lutriji kaznenih udarac je odlučio jedan jedini promašaj, u trećoj seriji neprecizan je Banjac, dok je svih pet nogometaša gostiju bilo sigurno…